Moskitiery

Kiedy tylko na dworze robi się cieplej, rozpoczyna się prawdziwa batalia z muchami i komarami pragnącymi wtargnąć do wnętrza domu, zakłócić komfort i spokój mieszkania. Letnią porą okno, drzwi balkonowe czy tarasowe otwierają się i zamykają nieprzerwanie, warto więc zaopatrzyć się w porządne moskitiery. W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów tych popularnych osłon.

 

Kołnierzowe i ramowe

 

Te modele to nic innego jak siatki wykonane z włókna pokrytego winylem z profilami aluminiowymi, które montuje się na oknach i drzwiach. Rozwiązanie tanie, proste i bardzo skuteczne – siatka zatrzymuje owady, a jednocześnie jest przejrzysta i nie ogranicza cyrkulacji powietrza.


Wersję ramową, dostępną w kolorze białym osadza się na ramie okna przy pomocy zaczepów hakowych. Moskitiery kołnierzowe można zamontować we wnęce ramy okiennej przy użyciu haków obrotowych.Rolowana Vertica w kasecie

 

Te nowoczesne modele montuje się we wnękach drzwiowych i okiennych. Osadzenie ich w kasecie sprawia, że działają podobnie jak rolety – można je podciągać i opuszczać w zależności od potrzeb. Dzięki zastosowaniu mechanizmu sprężynowego, obsługa jest niezwykle prosta i komfortowa. W tym systemie dostępna jest opcja sterowania za pomocą łańcuszka, w szczególności przy szerokich moskitierach.


Kolory: biały, złoty dąbDrzwiowe


Moskitiery służącą zabezpieczeniu otworów drzwiowych składają się z wysokiej jakości profili aluminiowych oraz naciągniętej na nie siatki. Dół profilu został uszczelniony specjalną uszczelką szczotkową, dzięki czemu ochrona przed insektami staje się jeszcze bardziej skuteczna. Cały system osadzony jest w solidnie wykonanych, samonośnych futrynach aluminiowych, które montuje się we wnęce drzwiowej.


Osłony drzwiowe dostępne są w trzech różnych systemach:

  • zawiasowym pojedynczym
  • zawiasowym podwójnym, przeznaczonym do powierzchni o większych wymiarach (o wnęce przekraczającej długość 160 cm)
  • przesuwnym, który doskonale sprawdza się w drzwiach przesuwanych